Seninde Mağazan Olsun !

Hakkında

1976 yılında Konya AKŞEHİR de Yusuf ÇİFTÇİ önderliğinde Isıtma, Havalandırma ve bu prensibe uygun gıda makineleri sektöründe hizmet vermek amacıyla Kolektif bir şirket olarak kurulup, Kolektif şirketten; 1982 yılında büyümeyle beraber Limitet Şirket kimliğine geçmiştir.İmalat, pazarlama, yurt içi ve yurt dışı satışlarda tecrübeli alt yapısı ile ihracat operasyonları firma bünyesinde yapılmaktadır.Büyümeyi ilke edinen firmamız bölgemizde 2004 yılı kurumlar vergisi 4.sü, 2005 yılı kurumlar vergisi 6.sı olma gururunu yaşamaktadır.Kurulduğu ilk günden günümüze Isıtma, Havalandırma, Susam İşleme, Ayçiçeği İşleme, Tahin, Helva, Lokum ve Reçel üretim makineleri imalatı ile sektörde kaliteden taviz vermeksizin faaliyetine devam etmektedir.


1996 yılında imal ettiği makine gurubunu revize ederek Susam işleme, Ayçiçek işleme, Tahin, Helva, Lokum, Reçel pişirme makineleri imalatı üzerine uzmanlaşmıştır.


Pazarda bulunan üreticilerin taleplerine yönelik yüksek kapasiteli makineler üreterek ülke ekonomisine ve bu sektörde yer alan üreticilere getirdiği yenilikçi çözüm önerileriyle kalitesinden ödün vermeden tecrübeli yöneticileri ve çalışanlarıyla çalışmalarına devam etmektedir.Üretimine yeni başladığımız zımpara taşsız tahin değirmeni daha sağlıklı, yüksek kapasitede ve kalitede tahin üretimine olanak sağlamaktadır. Silindir tip mekanizmaya sahip ve iki metal disk arasında tahin alımı prensibine dayanmaktadır. Tahin çıkış sıcaklığı maksimum 85°C‘dir. Firmamızın sektöre uzun çalışmalar sonucu “DTD 500” tahin değirmeni ile yenilik kazandırarak üreticilerin hizmetine sunmaktadır. 500 Kg / Saatlik üretim kapasitesine sahiptir.Susam kavurma makinemiz “SKT 400 ve SKT 700” ile sektördeki yüksek kapasite ve kalite, düşük üretim giderleri, kullanım kolaylığı ile dikkatleri üstüne çekmiş bir başarıdır.Firmamız Anahtar Teslim Susam, Tahin, Helva, Lokum üretim hatları kurmaktadır.